צילום מסך - מערכת הלמידה והשיעורים

קורס נגישות אתרים

כל מה שצריך לדעת לפני שנרשמים לקורס

בפעם הראשונה בישראל

קורס מלא ומקוון ללימוד נגישות אתרים

מותאם לוורדפרס ואלמנטור

מקיף עשרות תיאורי מקרה

תואם WCAG 2.0 ברמה AA

מהתיאוריה לפרקטיקה, כולל תרגול

ידע זה כח

נגישות זה מדהים לקריירה

בנייה של אתרים נגישים היא מקפצה עסקית וסוף סוף הידע הזה בידיים שלך

מעל 120 סטודנטים כבר קנו את הקורס

3200 ₪ + מע”מ – עד 10 תשלומים!

ראש שקט ושמירה על המוניטין

אף לקוח לא יתבע בגלל אתר שבנית לו

הגדלה של כל מכירה

הוספת להצעת המחיר סעיף נגישות? הפרוייקט ריווחי יותר!

מקור הכנסה נוסף כמנגיש אתרים

הביקוש לשירותי הנגשת אתרים רק גדל

יתרון תחרותי

בידול ומיתוג של העסק שלך

מעל 120 סטודנטים כבר קנו את הקורס

3200 ₪ + מע”מ – עד 10 תשלומים!

לבנות מקצועי זה לבנות נגיש

למי הקורס מתאים?

בוני אתרים ב WordPress

מעצבים

Webcreators

מפתחים

משרדי פרסום וסוכנויות

למי הקורס פחות מתאים?

חמישה אנשים צפופים סביב ספר עב כרס. הם מנסים למצוא משהו.
התעייפת מחיפושים אינסופיים ברשת?
אני מזמין אותך לקורס הנגישות היחיד בישראל

יתרונות הקורס

הכי מקיף

קורס שעובר איתך צעד צעד על כל מה שצריך לדעת כולל תרגולים ותיאורי מקרה

תכנים שהולכים איתך לכל החיים

למידה בקצב ובזמן שנוחים לך. מומלץ לחזור "להתרענן" גם תוך כדי עבודות הנגשה בעתיד

נוח בכיס

השקעה ראשונית שמחזירה את עצמה ממש מהר

לא רק תיאוריה

בקורס אני מסביר גם איך למכור את השירות הזה ואיך להרוויח יותר מכל אתר שאתם בונים.

3200 ₪ + מע”מ – עד 10 תשלומים!

בזכות הנסיון

מי אני?

אלחנן לבבי. 37. מעצב ומפתח בסטודיו שלי – סטודיו האייל, כותב תוכן בתחומי פיתוח וורדפרס, חוויית משתמש, איפיון ודיגיטל. את האתר הראשון שלי בניתי לפני 18 שנה. נותן שירות לחברות, אוניברסיטאות וארגונים גדולים.

פורטרט של אלחנן לבבי

אין עוד קורס כזה בעברית... או בכלל

כשרציתי לדעת לבנות אתר נגיש גיליתי שלא כ”כ קל למצוא ידע מעודכן. כמעט אף אחד עוד לא כתב על נגישות תוכן רציני בעברית. חסר לי גם ידע שמותאם לכלים בהם אני אוהב להשתמש – וורדפרס ואלמנטור. עוד דבר שגיליתי הוא שדי קל למצוא ידע תיאורטי וטבלאות קריטריונים של נגישות, אבל קשה למצוא אפשרות להתנסות מעשית ודוגמאות.

אז השלמתי את כל הפערים האלו ולמדתי בדרך הקשה איך לבנות את האתרים שלי לפי כל תקנות הנגישות. אתם, לעומת זאת, לא צריכים לעבור את אותו מסלול – כי יצרתי עבורכם קורס שנותן ידע מדוייק בעברית, מותאם לאלמנטור, כזה שבא מתוך אהבה גדולה למקצוע שלנו, שיודע לא רק לומר מה “לא” אלא גם מה “כן”.

הוספתי לקורס חידונים ומשימות כדי שלא תבהו בסרטונים אלא תתחילו לעבוד ולהתנסות כבר מההתחלה (אפילו תוכלו להנגיש אתרים שאתם עובדים עליהם ברגע זה). הקורס לא נשאר במידע הטכני, אלא מקיף את כל תהליך הבנייה – כולל עיצוב, חוויית משתמש והמטרות העסקיות של האתר.

נגישות אתרים מקצה לקצה

מבנה הקורס

חלק ראשון: מבוא לנגישות אתרים

בחלק הזה לומדים את הבסיס - את כל מה שחשוב לדעת לפני שנכנסים לעבודת הנגישות עצמה:
למה חשוב להנגיש? מי זקוק להנגשה? תקן WCAG, חוק הנגישות בישראל, מי חייב בנגישות, מתי להנגיש אתר ומהן התוכנות לבדיקות נגישות. 6 שיעורים - 3 שעות

חלק שני: מי מפחד מקוד?

בחלק הזה לומדים להבין מושגי יסוד בקוד. זה חשוב כדי שנוכל אח"כ לבדוק את תקינות הקוד באתר. לא לדאוג! כדי להנגיש אתרים תצטרכו אמנם להבין מעט בקוד, אבל לא לכתוב קטעי קוד ארוכים.
השפות איתן נערוך היכרות הן HTML, CSS, JavaScript 3 שיעורים - 5 שעות

חלק שלישי: נגישות בכל חלקי האתר

זה החלק המרכזי של הקורס. אנחנו עוברים על כל מה שצריך לדעת בשביל אתר נגיש ע"פ החוק: נגישות תפריטים, טפסים, קישורים, ניווט באמצעות מקלדת, סמנטיקה, aria, טיפוגרפיה, וידאו, תמונות, טאבים, אקורדיון, פופאפים, פלטת צבעים, קוראי מסך, ועוד. 28 שיעורים - 6 שעות וחצי

חלק רביעי: נגישות באתרי וורדפרס

אם בחלק השלישי למדנו מה נדרש בשביל נגישות, בחלק הזה לומדים איך לתקן בעיות נגישות שקיימות בתוספים נפוצים כמו ווקומרס ואלמנטור. תיקון וידג'טים של אלמנטור, הוספת CSS וסקריפטים לשיפור נגישות, הנגשת אתר רב לשוני ועוד. 22 שיעורים - 3 שעות וחצי

חלק חמישי: התנהלות מקצועית

בחלק הזה אנחנו לומדים איך להכניס את הנגישות לסל המוצרים שלנו ואיך לנהל את תהליך הנגישות מול הלקוח:
תמחור עבודת נגישות, שיווק ומכירה של שירותי נגישות, ניסוח הצהרת נגישות, צ'ק ליסט לאתר נגיש, ניסוח חוזה, איך לרתום AI לפתרון בעיות נגישות ואיך להדריך את הלקוח לשמור על נגישות כשהוא מעלה תכנים חדשים. 8 שיעורים - 2 שעות

סה"כ אורך הקורס: 20 שעות של וידאו
מעל 120 סטודנטים כבר קנו את הקורס

3200 ₪ + מע”מ – עד 10 תשלומים!

רוצה להכיר את הקורס מבפנים בלי להתחייב?

עכשיו אפשר להתנסות במכינה של הקורס

שעה וקצת של למידה על נגישות אתרים. שיעורים נבחרים מתוך הקורס המלא שזמינים לך עכשיו - ובחינם.

אישה יושבת ועובדת בלפטופ שלה
מה עוד רצית לדעת?

(הרבה) שאלות ותשובות

למה לשתף עם זה פעולה? זה לא הוגן שהחוק פוגע בעסקים!

זה באמת מטריד שאפשר לתבוע כל בעל אתר על סכומי עתק ומטרידה כל הנוכלות שנוצרה סביב זה. אבל החוק כאן כדי להישאר. כאנשי מקצוע יש לנו שתי ברירות:
1. להמשיך לעצום עיניים
2. ללמוד איך לעמוד בכל דרישות החוק בתחום בו אנחנו עוסקים.
אני בחרתי באפשרות השנייה.

למה שאני אבין בנגישות? לא עדיף לומר ללקוח שיסתדר לבד? שימצא בעצמו מנגיש?

מניסיוני, כשלקוח פונה אלי הוא מצפה לפתרון כמה שיותר כולל. חלק מהמוניטין שלי זה היכולת לסגור לו את כל הקצוות. אם אחרי שבניתי אתר מגיע איש מקצוע חדש ובשביל הנגישות נאלץ לבטל או לשנות באתר עשרות דברים שעשיתי (כדי שהוא יהיה נגיש) – מה הלקוח מרגיש? באיזה אור זה מאיר את העבודה שעשיתי? האם לא מוטב לספק ללקוח אתר נגיש מהרגע הראשון?

יש התראה של 60 יום - למה לא לסמוך על זה?

כי אי אפשר. חברות רבות הסתמכו על כל מיני תפיסות מוטעות ונפגעו. היום נראה שפרסום הצהרת נגישות (כוזבת) עוזר חלקית בהגנה, אבל טריקים שעבדו אתמול לא בוודאות יעבדו מחר. 60 הימים לא נועדו כדי שעסקים ינצלו אותם להתחמקות מהנגשה. ובכלל - הלקוחות שלכם הם לא שפני נסיונות אז חבל שתחשפו אותם לאיומים ותביעות. בואו ללמוד להנגיש, תבנו אחרים מותאמים לחוק ולא תצטרכו התחכמויות והתפתלויות.

לא עדיף להתקין תוסף נגישות וזהו?

לא. אתרים עם תוספי נגישות נתבעים לא פחות מאתרים בלי. תוספי נגישות הם לרוב סוג של סקאם. חלקם בכלל יוצרים בעיות נגישות, והם לא באמת פותרים את בעיות הנגישות ולא מבטיחים הגנה מתביעה. זה נכון אפילו לגבי תוספים שעולים אלפי שקלים בשנה וכמובן שזה נכון לתוספים חינמיים. בקורס, לעומת זאת, אני מלמד שיטות הנגשה מתקדמות לבנייה של אתר נגיש באמת - ללא תלות בחברה חיצונית או תשלומים חודשיים.

אנשים עם מוגבלות בכלל משתמשים במחשב? זה משנה להם?

אנשים עם מוגבלות גולשים באינטרנט לא פחות מכל אחד אחר. הנגשת אתרים מאפשרת להם ליהנות מהרשת בכוחות עצמם ממש כמו כל משתמש. עבור האדם שזקוק לנגישות זה ההבדל בין להיות נתמך ללהיות עצמאי. בלי ציניות - כשאנחנו בונים אתר נגיש אנחנו חלק מיצירה של שינוי חברתי.

שמעתי שנגישות מגבילה מאוד את העיצוב - אתר נגיש הוא אתר מכוער / משעמם?

לא. מצד אחד צריך לקחת את הנגישות בחשבון בתהליך עיצוב האתר. דרישות הנגישות מגבילות ומשפיעות בבחירת צבעים וגופנים כמו ביחס לאנימציות ווידאו ברקע. מצד שני גיליתי שבתוך הגבולות האלו יש מגוון עצום של אפשרויות שאני יכול לשחק איתן. לעצב אתר מלהיב ונגיש זה אמנם מאתגר יותר, אבל זה לגמרי אפשרי.

אני לא יודע לתכנת ועבודה עם קוד די מפחידה אותי. הקורס הזה מתאים לי?

לגמרי. ידעת שרוב פעולות ההנגשה בכלל לא דורשות כתיבת קוד? יש כמה דברים שכן חשוב לדעת, ולכן אני מלמד בקורס איך עובדים עם קוד. נתחיל מהבסיס ונלמד שלב אחרי שלב מה שצריך כדי לבנות אתר נגיש: HTML, CSS וJS. הידע הזה כ"כ חשוב והוא יעזור לך לבנות אתרים נהדרים וירחיב את היכולות שלך. בנוסף - אני מראה בקורס איך לגרום ל-ChatGPT לכתוב בשבילנו קוד לתיקון של בעיות נגישות, כך שכן - הקורס מתאים גם למי שאין לו שום ניסיון בתיכנות.

אני עובד מול לקוחות בחו"ל. האם הקורס מתאים לדרישות הנגישות במדינות אחרות?

הקורס בנוי באופן ממוקד לדרישות הנגישות בישראל. זה חלק מהיופי שלו. עם זאת, אני כן ממליץ לקנות אותו גם אם אתם עובדים בעיקר מול חברות שכפופות לדרישות של האיחוד האירופי / ארה"ב. אני לא מסביר בכלל על החקיקה והתקינה במדינות אלו, אבל זה משהו שניתן להשלים באופן עצמאי מול מקורות זמינים ברשת. את הדבר הכי חשוב - הבסיס להבנת הנגישות, היסודות ודרכי הביצוע (הדברים שאינם משתנים ממדינה למדינה) - את כל אלו אני מלמד בקורס בהרחבה.

האם הידע בקורס יעזור לי ב100% מהמקרים?

אם תכנות זה לא משהו שכבר עשית, יתכנו מצבים מורכבים במיוחד בהם יהיה לך קל ומשתלם להוציא חלק ספציפי בעבודה למתכנת מנוסה. גם במקרה כזה עדיין תהיה לך אפשרות לטפל ברוב נושאי הנגישות באתר בעצמך, וזה עדיין ישתלם לך. אבל ברוב המקרים הידע הנלמד בקורס הוא בדיוק מה שצריך כדי לבנות אתר נגיש.

אני מתכנת ולא עובד עם אלמנטור. האם הקורס מתאים לי?

מאוד. אני משתמש באלמנטור לצורך הדגמות רבות בקורס, אבל לבנות אתר נגיש זה אפילו יותר קל כשאתה כותב את הקוד שלך בעצמך.

יש לי חשש לקנות קורס מוקלט - בעבר קניתי קורסים והם לא היו ברמה

קורס נגישות אתרים הוא קורס ברמה אקדמית: מקצועי, מובן, שיטתי. המרצה (שזה אני) עם תואר בחינוך ועם נסיון לא רק בבניית אתרים אלא גם בהוראה. הקורס כולל 20 שעות הדרכה, מחולקות לחמישה חלקים ועשרות שיעורים. המטרה שלי היא לתת לך את כל הכלים התיאורטים והמעשיים לבנות אתרים בהתאם לדרישות החוק הישראלי. והכי חשוב - זאת לא קנייה על עיוור! פשוט מנסים ואם זה לא מתאים מקבלים את כל הכסף בחזרה (כל הפרטים בתקנון).

האם יש לשיעורים זמנים מוגדרים בהם צריך להצטרף לשיעור בזום?

לא. כל השיעורים מוקלטים מראש וכל אחד לומד מתי ואיך שהוא רוצה: בבוקר או בערב. במרתון למידה משוגע או כל פעם קצת. מתל אביב, קצרין ירוחם או קופנגן. זה כל היופי בקורס מקוון - בלי לבזבז זמן על נסיעות, פקקים וחיפוש חניה. כל מה שצריך זה מחשב, אינטרנט וקצת סקרנות.

האם הגישה שלי לקורס מוגבלת בזמן?

לא. הקורס כולו פתוח לך לתמיד - משלמים פעם אחת לכל החיים. נכנסים מתי שרוצים ולומדים כשמתאים.

יש תמיכה במהלך הקורס?

כן. כל תלמיד יכול לשלוח שאלות בכתב או הקלטות מסך מצולמות. אני עונה על השאלות ומעלה למערכת הקורס, כך שכל התלמידים נהנים משיתוף הידע.

מה זה תקן WCAG?

תקן WCAG הוא התקן הרשמי לנגישות אתרים כבר 20 שנה. זהו תקן מקובל בכל העולם וגם בישראל הוא התקן המחייב (עם כמה שינויים המפורטים בתקן הישראלי 5568). אתרים בישראל מחוייבים ברמת AA שהיא הרמה הבינונית בתקן.

האם ניתן לקנות רשיון לעובדים רבים / תלמידים?

כן. משרדי פרסום מוזמנים לרכוש את הקורס עבור עובדיהם ברשיון מתאים. מכללות לבניית אתרים יכולות לרכוש רשיון עבור תלמידיהן.
נא ליצור קשר באימייל [email protected]

האם יש ביקוש לאתרים נגישים?

כן. יש מחסור חמור באנשים שבאמת מבינים את התקן ויודעים לעבוד לפיו, כך שבעלי אתרים רבים רוצים להנגיש את האתר שלהם ואין להם עם מי. הביקוש לאנשי מקצוע מוכשרים הוא עצום. זה כיוון התפתחות טבעי לבונה אתרים שרוצה להיכנס לנישות חדשות.

כמה מרוויחים מהנגשת אתר?

הסכום משתנה בהתאם גודל האתר והמורכבות שלו כמו גם מיכולת המכירה שלך. 3000 ₪ ומעלה. השמיים הם הגבול.

חותמת עם הכיתוב approved - מאושר
אני בטוח שתאהבו את זה

השקעה בטוחה!

הקורס הזה מדהים ואני באמת בטוח במה שאני נותן. לכן אני מאפשר החזר כספי מלא אם מישהו ירגיש שהקורס לא עונה על הדרישות שלו, לא מובן, קשה מידי וכו'. קנו את הקורס עכשיו. אם לא תהיו מרוצים תקבלו החזר כספי מלא תוך 30 יום ממועד הקנייה.

נגישות = ידע ריווחי. עלות הקורס תחזור אליך כבר בפרוייקט ההנגשה הראשון!

מעל 120 סטודנטים כבר קנו את הקורס

3200 ₪ + מע”מ (עשרה תשלומים של 320 ש”ח לחודש)